Πόρνη μπάλα – Ήττα 1-0 από τη Γουλβς και εκτός Europa League ο Ολυμπιακός | piperata.gr Skip to main content
Πόρνη μπάλα – Ήττα 1-0 από τη Γουλβς και εκτός Europa League ο Ολυμπιακός

Ένα «φτηνό» πέναλτι του Αλεν, ένα οφσάιντ λίγων χιλιοστών κι ένα τσουβάλι χαμένες ευκαιρίες στοίχισαν στον Ολυμπιακό την ευκαιρία να κυνηγήσει μια μεγάλη πρόκριση στους «οκτώ» του Europa League, καθώς οι πρωταθλητές ηττήθηκαν από τη Γουλβς με 1-0.

Ο Ολυμπιακός ήταν εξαιρετικός από το 20ό λεπτό του α΄ μέρους και έπειτα, έφτιαξε αρκετές ευκαιρίες, όμως η «λύκοι» ήταν αυτοί που πήραν την πολυπόθητη πρόκριση!

Το λάθος του Αλέν στο πρώτο δεκάλεπτο του παιχνιδιού ήταν αυτό που έφερε το μοναδικό γκολ με το πέναλτι του Χιμένες, έκρινε την αναμέτρηση (1-0) και έτσι η Γουλβς προκρίθηκε στα προημιτελικά του Europa League, σε συνδυασμό και με το 1-1 του πρώτου παιχνιδιού, με τον Ολυμπιακό να τα βάζει και με την τύχη του για το ακυρωθέν γκολ του Ελ Αραμπί για... χιλιοστά!

Μοιραία, κάπου εδώ σταματάει εδώ η πορεία των Πειραιωτών που δεν κατάφεραν να βρουν έστω και το ένα γκολ που θα τους πήγαινε στην παράταση.

Οι πρωταθλητές Ελλάδος φωνάζουν για ένα πέναλτι στο 55΄και έχουν κάμποσα παράπονα από τη διαιτησία για τον ευρωπαϊκό αποκλεισμό τους, ωστόσο το… VAR φυγείν αδύνατον!